אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
31 יולי 2023 מאת טלחופש

אל על בטיסה הראשונה לישראל עם דלק בר-קיימא (SAF)

מטוס הדרימליינר ה-16 החדש של אל על, הנושא את שם העיר ׳נוף הגליל׳ נחת הבוקר בנתב״ג והתקבל בטקס חגיגי

מטוס הדרימליינר ה-16 של אל על, בואינג 787-8 החדש שסימונו ERD-4X נחת היום (ב׳) בישראל, בטיסה ישירה מסיאטל שבארה"ב, שם יוצר במפעלי חברת בואינג. המטוס החדש, הנושא את שם העיר 'נוף-הגליל', התקבל בטקס הסלנה מסורתי בנתב"ג, במעמד מנכ"לית אל על דינה בן-טל גננסיה, וראש עיריית נוף הגליל, מר רונן פלוט. בטקס החגיגי הסירו מנכ"לית אל על וראש העיר את הלוט מעל שם המטוס וחשפו אותו לראשונה.

מדובר בטיסה הראשונה של אל על המבוצעת תוך שימוש בדלק בר-קיימא (SAF), ובכך מציבה עצמה אל על בקו הראשון של חברות תעופה עולמיות אשר נמצאות בעולם הקיימות וצמצום פליטות גזי חממה. דלק ה-SAF מהווה כ-30% מתצרוכת הדלק בטיסה זו, אחוז שנחשב גבוה יחסית למקובל בעולם. דלק תעופה בר-קיימא, SAF – Sustainable Aviation Fuel, דומה במבנה הכימי שלו לדלק סילוני רגיל (שנשאב מהקרקע), אך בתהליך ייצורו נפלט פחות פחמן לאטמוספירה, כיוון שהפחמן נשאב מהאוויר. כזכור, בחודש יוני האחרון חתמה אל על על תוכנית של ארגון התעופה העולמי IATA – IEnvA (IATA Environmental Assessment)  , ליישום תקני איכות הסביבה וקיימות. אל על מצטרפת בכך לחברות התעופה הגדולות והמובילות בעולם הפועלות במטרה לצמצם את פליטות הפחמן, שהוא המשמעותי מבין גזי החממה שגורמים למשבר האקלים.

מנכ"לית אל על, דינה בן-טל גננסיה, אמרה באירוע: "בכל פעם שאנחנו מקבלים דרימליינר חדש לידינו יש התרגשות ותחושה חגיגית באוויר, והיום ההתרגשות היא כפולה כי זו טיסת אל על הראשונה שטסה לישראל עם דלק SAF בר-קיימא. מדובר בשילוב של שני תחומים משמעותיים שמרכיבים את התוכנית האסטרטגית שלנו ושאנו עוסקים בהם יום יום – הרחבת צי המטוסים של אל על והצערתו, והרחבת העשייה בתחום איכות הסביבה. השותפות ארוכת השנים עם בואינג מאפשרת לנו להביא ללקוחותינו את חווית הטיסה הטובה ביותר, ואני מודה להם מאוד על כך. ממש כמו אל על, כך גם עיריית נוף הגליל הכריזה לפני מספר שנים על מיתוגה מחדש, ומאז היא עפה לגבהים. אנו שמחים לעוף יחד איתכם ולשאת את שם העיר שלכם בכל מקום בו נהיה בעולם".כתיבת תגובה

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל