אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
29 מרץ 2018 מאת טלחופש

המלצות לטיולים לימי חול המועד פסח

2 המלצות לטיול סולידי וקליל עם המשפחה ביום הראשון של חול המועד

חג הפסח מפנק אותנו השנה בכמעט שבוע מלא ושלם של ימי חול המועד, שבוע שלם שאנו מתרוצצים עם הילדים, לא חס וחלילה שאנו נגד טיולים עם הילדים, אבל אין מי שלא יודה שלמצוא טיול מרענן לכל יום מימי חול המועד או למצוא תעסוקה לשבט זו משימה לא פשוטה, ובמיוחד כשמרכיב משמעותי הכולל ארוחה במסעדה יורד מהסדר אצל רוב המשפחות המקפידות לא לאכול מחוץ לבית בחג הפסח.
נוסיף לכל זה את העלות הגבוהה של החג גם ככה אז די ברור שההתלהבות שלכם מטיולים יקרים ומושקעים קצת יורדת מהפרק.
כאן ב'טלחופש' נביא לכם בכל יום מימי החג כמה המלצות לטיולים ונעשה מאמץ למצוא לכם את המקומות החינמיים שבהם תיהנו כל המשפחה.

היום הראשון של חול המועד עדיין תחת הרושם של החג הראשון וליל הסדר, רובכם עדיין עייפים אך הצאן דורש את שלו ומבקש טיול וקצת ריענון.
סביר להניח שהקימה בבוקר הראשון תהיה מאוחרת ובזבוז זמן רב על נסיעה לצפון או לדרום הרחוקים לא רלוונטי.
את הטיול ביום הראשון נמליץ לעשות בגבעת התיתורה במודיעין, המקום קרוב לעיר בני ברק ובמרחק לא משמעותי מירושלים בית שמש וביתר עילית.
הגבעה טומנת בחובה שרידים ארכאולוגים בני אלפי שנים וממרד בר כוכבא, תוכלו להכניס בילדים קצת היסטוריה כל זאת לצד פריחה מדהימה, במקום שביל הפרחים המוביל לתצפית נהדרת על כל הגבעה ועל האזור.
פשוט תכניסו בוויז "גבעת התיתורה".
המלצה נוספת לטיול חינמי במרכז הארץ הוא טיול בנחל תנינים.
הנחל שמימיו נקיים עובד בשמורת הטבע נחל תנינים וניתן לראות במקום את שרידי הסכר שנבנה בתקופה הרומית ויצר את ביצת כאברה – אגם גדול אשר באמצעות אמת המים הנמוכה הוזרמו ממנו מים אל קיסריה.
במי הנחל תפגשו שפמנונים וצבים.
אם תרצו ניתן להמשיך מנחל התנינים ברצועת החוף אשר נמצאת ליד כפר ג'אסר א-זרקא ולהדרים על חוף הים עד קיסריה.

את היום הראשון בחול המועד עברנו יחסית בקלות אבל ביום השני כבר לא נקבל הנחה על מחסור בשינה ושביזות יום א'.
הילדים כבר ידרשו את שלהם ואף ידרשו טיול ארוך יותר, עדיין נישאר בתחום מרכז הארץ את יער קולה תושבי אלעד מכירים היטיב לעיתים בגלל מקרים לא נעימים של התפוצצות שרידי נשק מאימונים שקיים הצבא באזור,
יער קולה מחבר את מישור החוף עם שיפולי הרי השומרון. אזור זה היווה לאורך רוב תקופות ההיסטוריה כאזור מיושב מאוד. במלחמת השחרור היה כפר קולה חלק ממערך המוצבים של הליגיון הירדני. במבצע דני הוחלט לכבוש את האזור ולטהר אותו מכוחות ערביים.
במקום אנדרטה ומספר שבילי טיול בהם אלפי פרחים בפסח עדיין נתפוס מעט כלניות ורקפות אך כעת העונה העיקרית היא של סחלב פרפרני, הרדופנין הציצית, חבלבל השדה, פרג אגסני, נורית אסיה, עכנאי יהודה, נץ-חלב צרפתי, מקור חסידה, מרגנית השדה, דם המכבים ועוד.
במהלך המסלול תפגשו במבנים עתיקים מהתקופה הרומית בין הבודדים שנשארו בשלמותם, בתום הביקורים באתרים ההיסטוריים ניתן לקחת מנוחה של ארוחת צהרים ולהמשיך אל שמורת הטבע הקטנה של בריכת צ'רטה, אפשר והשנה היא עדיין תהיה מלאה בגלל הגשמים שירדו ממש בערב החג. את היום העמוס נסיים כאן ונשוב הביתה.

ביום הנוסף נצא לטיול בצפון, בסמוך לעיר נהריה יש אתר קסום שנקרא חורבת מנות, אתר שכמעט ולא מוכר אך אין ספק זו חמדת שכייה מדהימה, והכלל בחגים הוא שככל שהמקום פחות מוכר כך פחות אנשים יבואו.
חורבת מנות נמצאת במרחק קצר מנהריה, בגדה הדרומית של נחל כזיב, הטיול במקום כולל סיור רגלי מהמם המתאים לכל המשפחה בו תיהנו מפריחה קסומה והמון טבע ונוף, במקום גם מפעל עתיק לסוכר המופק מקנים, המפעל ממוקם בתחתית הגבעה, הטיול עשוי לקחת כשלוש שעות ומיד אחריו לצאת לאטרקציות נוספות בצפון.

לטובת גולשי אתר טלחופש ריכזנו עבורכם כמה אתרים שיהיו פתוחים בימי חול המועד פסח והכניסה אליהם הא לגמרי בחינם,
את פילוח האתרים עשינו לפי אזורים, די ברור שבימי חול המועד אותם אתרים ככל הנראה יהיו עמוסים לעייפה אך אם תקפידו להגיע מוקדם תוכלו להספיק ליהנות ולסיים לפני הפיק של העומס.

 

צילום: שאטרסטוק

מצורף רשימת המקומות לטיול בחינם בחוה"מ פסח באדיבות בנק הפועלים

53251e98 e7fe 4f36 a889 0a143d75a29cכתיבת תגובה

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל