אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
19 פברואר 2023 מאת טלחופש

סאן דור מקבוצת אל על הכריזה רשמית על פתיחת קו הטיסות לאיסטנבול

בטקס חגיגי במסגרת כנס התיירות IMTM

הטיסה הראשונה מזה 16 שנה צפויה לצאת ב-30.3 מתל-אביב לאיסטנבול מחיר הכרטיסים לפתיחת המכירות יעמוד על 199$

אחרי שבשבוע שעבר הוציאה טיסת סיוע מיוחדת לאזור שנפגע מרעידת האדמה הקטלנית, מכריזה היום סאן דור, מקבוצת אל על, אחרי 16 שנה של הפסקה, על חידוש הטיסות לטורקיה לקיץ 2023. סאן דור משיקה קו טיסות לאיסטנבול, אשר יחל לפעול בפסח הקרוב ב-30.3.23. חידוש הטיסות התאפשר על רקע התחממות היחסים בין טורקיה לישראל, הסדרת הטיסות בין שתי המדינות ולאור הביקוש הגובר של הקהל הישראלי.

קו הטיסות החדש הושק בטקס חגיגי בביתן של חברת סאן דור במסגרת כנס IMTM בתל אביב, במעמד שר התיירות מר חיים כץ ובהשתתפות שגריר טורקיה בישראל  Mr. Sakir Ozkan Torunlar, מנכ"לית אל על דינה בן-טל גננסיה ומנכ"ל סאן דור גל גרשון.

"דווקא על רקע האסון הקשה שפקד את טורקיה לאחרונה, השקת קו כזה מהווה חיזוק השותפות והקשר בין שתי המדינות, אמר שגריר טורקיה בישראל מר שאקיר אוזקאן טורונלאר, "אמש הוזמנתי ע״י ראש ממשלת ישראל לקבל את פני משלחת החילוץ הישראלית שהצילה חיים רבים באזור האסון במדינתנו. אני רוצה להודות למדינת ישראל ולכל השותפים שנרתמו. סאן דור היא החברה הישראלית הראשונה שתתחיל לטוס אחרי 16 שנים בהן אף חברה ישראלית לא נחתה באיסטנבול ואני מתרגש מאוד לחנוך את הקו. יש עניין רב בהוספת כמות הטיסות מישראל לכלל יעדי טורקיה, אנחנו אוהבים תיירות ישראלית ומקווים לחזק את התיירות הטורקית הנכנסת לישראל"

שר התיירות, חיים כץ, אמר במעמד המרגש: "ראשית, בשם ממשלת ישראל ובשמי אני רוצה לחזור ולהביע את תנחומינו הכנים על האסון הנוראי אשר פקד את טורקיה וגבה עשרות אלפי קורבנות. לבנו ותפילותינו עם ההנהגה והעם הטורקי.  אני מברך על האירוע ההיסטורי של פתיחת טיסות ישירות של חברת תעופה ישראלית, סאן דור מבית אל על לטורקיה. אנו חיכינו לרגע הזה הרבה זמן והנה הוא הגיע. הקשרים בין המדינות והעמים שלנו חזקים ולכן אני בטוח כי הטיסות הישירות יגבירו את שיתופי הפעולה הכלכליים ויגדילו את מספרי התיירים בשני הכיוונים. אנו נמשיך לשתף פעולה עם ממשלת טורקיה בכל המישורים ולסייע בכל מה שיידרש".

מנכ"לית אל על, דינה בן טל גננסיה: "כולנו שולחים את תנחומנו לעם הטורקי וגאים שהוצאנו את המשלחת הראשונה לאזור האסון. היום אנחנו מכריזים על חידוש הטיסות בין תל אביב לאיסטנבול לאחר שש עשרה שנה. אנחנו מדינות שכנות ויש לנו הרבה במשותף, אני מקווה שנתרחב לעוד נתיבים בתוך טורקיה ונמשיך לחזק את הקשר בין העמים ובין המדינות."

לדברי גל גרשון, מנכ"ל סאן דור: "לאחר שבשבוע שעבר הוצאנו את טיסת הסיוע הראשונה לטורקיה, אנו נרגשים היום להכריז על חידוש קו הטיסות של הקבוצה לאיסטנבול, טורקיה, יעד אהוב על הקהל הישראלי. איסטנבול היא עיר תוססת מלאת קסם המציעה שווקים ססגוניים, מרכזי קניות מפוארים מסעדות טרנדיות וחיי לילה שוקקים".

סאן דור תפעיל 4 טיסות שבועיות לאיסטנבול בימים ראשון, שני, חמישי ושישי. טיסת הבכורה לאיסטנבול תצא ב- 30 במרץ 2023 והטיסות יופעלו עד ה-27 באוקטובר 2023. מכירת הכרטיסים תחל היום,  14.2.2023, כאשר מחיר השקה לכרטיס במחלקת תיירים, לא כולל כבודה והושבה (Lite), יעמוד על 199 דולר. סאן דור תפעיל את הטיסות במטוסי ה- 739 של אל על  הכוללים גם מושבי מחלקת עסקים. מושבים אלה יוצעו לנוסעים שרכשו כרטיס במחלקת תיירים כשירות מושב מועדף בתוספת תשלום. רוכשי כרטיס טיסה מסוג FLEX וחברי מועדון הנוסע המתמיד של אל על ממעמד GL ומעלה יוכלו ליהנות מהשירות ללא עלות, בכפוף למדיניות אל על ומועדון הנוסע המתכתיבת תגובה

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל