אתר התיירות המוביל לציבור החרדי והדתי

יעוץ אישי חינם

072-3223000
20 יולי 2013 מאת שרית שינפלד

המטייל העצמאי

לאחרונה הפך נושא המטייל העצמאי לקבע, עקב הצרכים המשתנים מאדם לאדם וממשפחה למשפחה.

האם המאמץ בחיפוש אחר אתרי בילוי שווה זאת או שעדיף להצטרף בראש רגוע לקבוצה מאורגנת או למדריכי טיולים?

כאשר משפחה או קבוצה מעוניינת ביציאה ליום טיול באופן עצמאי היא זו המחליטה להיכן יצאו, אלו סוגי אטרקציות ייבחרו, האם מעוניינים הם במסלולי הליכה, כמה זמן ישהו בכל מקום ועוד..  לעומת הצטרפות לקבוצה מאורגנת שבה המארגנים הם אלו הקובעים את אופי הטיול, מקומות הבילוי ומסלולי ההליכה, לרוב ההצטרפות לקבוצה המאורגנת היא לאחר הסכמה מלאה של כל המטיילים אך לעיתים ישנו מסלול מסויים או אטרקציה אשר לא מותאמת לאדם מסוים ולא ייבטלו אותו אך ורק בגלל אדם אחד.

המעלה בלהיות מטייל עצמאי היא שע"י החיפוש והבדיקה אחר מסלולים שונים, אטרקציות ומקומות בילוי בעצם כך לומד הוא את ארץ ישראל ואת אתרי התיירות שבה.

בנוסף לזאת ישנו הפסוק "קום והתהלך בארץ לאורכה ולרוחבה", וע"י הטיול בארץ ובנופיה ממצים את החוויה של ההליכה לאורכה ולרוחבה. וזאת אפשר לעשות גם ע"י המטייל העצמאי ואף ע"י קבוצה מאורגנת.

כמו כן, ישנה אף החוויה שקודמת להכנת הטיול, ע"י תיכנון הטיול- פתיחת מפות, חיפוש אחר מסלולים מרתקים, אטרקציות מענינות ועוד.. כך המטייל נעשה שותף לתיכנון הטיול.

לעומת זאת לא תמיד בידי המטייל העצמאי יש את הזמן הפנוי והמידע הדרוש הנמצא בידי המקצוענים, ועל כן הוא עלול לבזבז זמן יקר בחיפוש אחר מקומות ואתרי בילוי, שאנשי מקצוע מהתחום יכולים לעשות זאת בפחות זמן וביותר התמצאות בשטח.

וכן- ביזבוז כסף בנסיעות סרק ממקום למקום מפאת חוסר ידע אודות מקומות מעניינים ומותאמים באזור בו הוא מעוניין לבלות, ובנוסף לקבוצות מאורגנות ישנם הנחות באטרקציות ובאתרי הבילוי השונים.

לסיכום: למטייל העצמאי יתרונות לעומת חסרונות וכל אדם צריך לבדוק לעצמו מה נכון לו ולפי זה לפעול.1 תגובות

כתיבת תגובה

החופשה שלי

להוספת פריטים לתוכניה, לחץ על הסמל: המופיע לצד העסק.

שלח את התכניה במייל

שלח את התכניה במייל